UKRAINA

Një aksident fatal është shënuar në Ukrainë një avion ushtarak që transportonte studentë të Forcave Ajrore të Universitetit të Kozhedub kanë vdekur.

Avioni është rrëzuar në Chuhuyiv, 400 km larg nga kryeqyteti Kiev teksa në bord kishte 24 persona.

Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi rrëzimin e avionit në orën 19:50 me orën lokale të Europën Qëndrore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb