FRANCË- Tieri Henri ka marrë vëmendjen e të gjitha mediave teksa fliste në një konferencë para gazetarëve.

Pyetjet trajnerit i bëheshin në gjuhën franceze, ndërsa Henri ka vijuar të kthejë përgjigje në gjuhën angleze duke “harruar” se gjuhë të nënës ka frëngen.

Këtë fragment ai e ka përsëritur për disa momente, por në fund reagimi i tij është me të vërtetë fantastik. Ish-lojtari i skuadrës së Arsenal tashmë ka nisur karrierën e re si trajner.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb