Ndeshja Turqi-Islandë ka nisur me një skandal nga tifozëria vendase, teksa i gjithë stadiumi “Turk Telekom”, ku luan ndeshjet e tij Gallatasaraji, ka vërshëllyer himnin e Islandës gjatë gjithë kohës që ai intonohej në bokset e stadiumit.

Nuk dihet ende përse kjo sjellje e tifozëve turq, ndërsa dhe mediat e ndryshme kanë mbetur të habitura. Kujtojmë që Turqia dhe Islanda janë në një grup me Shqipërinë. Më poshtë video:

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb