Hedhja në erë e urave dhe infrastrukturës vendase nga trupat ukrainase si strategji për të ndaluar avancimin e ushtrisë ruse dhe bllokimin e furnizimeve për këtë të fundit, është një lëvizje e njohur që nga nisja e luftës.

Ditën e sotme, Garda Kombëtare e Ukrainës publikoi një video që thoshte se tregon shkatërrimin e një ure që lidh Sievierodonetsk me Rubizhne në rajonin e Luhanskut.

Operacioni special midis forcave të sigurisë të Ukrainës synon të ngadalësojë përparimin e trupave ruse në rajonin e Luhanskut.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb