Menjëherë pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama, ushtria, prefektët dhe policia janë vendosur në qytetin e Durrësit dhe kanë nisur punën për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve të prekur nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter.

Në videot që gazetari Osman Stafa sjell në “BalkanWeb” shihen makinat e ushtrisë, të cilat kanë mbërritur në qytetin e Durrësit.

Ndërkohë, ushtria ka zbritur në stadiumin “Niko Dovana” dhe po punon për të ngritur çadra brenda stadiumit, ku do të mund të qëndrojnë të gjithë qytetarët, që ju janë dëmtuar banesat nga tërmeti. Në stadium do të vendosen edhe shtretër për qytetarët.

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: