Një varët e madhe zjarri është raportuar sot në Livadh të Himarës.

Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga BalkanWeb, mali është përfshirë nga zjarri, ndërkohë që shtëllunga të mëdha tymi kanë mbuluar zonën.

Vatra e zjarrit favorizohet të përhapet edhe më shumë për shkak të erës së fortë. Kujtojmë se vendi ynë po përballet me vatra zjarri në disa qarqe, ku problematike paraqitet situata në Karaburun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb