MAMURRAS

Vatrat e zjarrit në Mamurras vijojnë të jenë aktive.

Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se së fundmi në terren kanë ardhur zjarrfikëset e Krujës dhe Laçit, ndërkohë që i është kërkuar ndihmë edhe zjarrfikësve të Lezhës dhe të Mirditës.

Sipërfaqja e djegur është e madhe, ndërsa flakët vijojnë të avancojnë.

Situata paraqitet më e përkeqësuar se orët e pasdites, ku u regjistruan dhe vatrat e para.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb