Lazio triumfoi 0-2 në Stadio Carlo Castellani ndaj Empolit, duke mbyllur kampionatin në vendin e dytë me 74 pikë. Të dy golat erdhën në pjesën e dytë. Romagnoli realizoi i pari në minutën e 48-të, ndërsa Luis Alberto dyfishoi shifrat në fundin e takimit.

Në ndeshjen tjetër të Serie A, Cremonese e rënë nga kategoria mundi 2-0 Salernitanën në shtëpi me golat e Buonaiuto C. me penallti dhe
Tsadjout F. Nesër luhen takimet e tjera.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: