VATIKAN

Në ligjërimin javor të Papa Françeskut në Vatikan ka ardhur një vizitor i papritur. Personi i veshur si Spiderman ka kërkuar të surprizojë Papën në ‘shtëpinë’ e tij.
Në fakt personi ka menduar edhe ti bëjë një dhuratë duke i dhënë një maskë si e tija.

Prapa maskës së Spiderman nuk ishte aktori i famshëm Peter Parker, por punëtorja 28-vjeçare në portin e Savonës, Mattia Villardita.
Ideja e saj ka lindur për të argëtuar fëmijët në spitale për shkak se ajo ka hasur shumë operacione që nga lindja.

“Unë e di shumë mirë se si ndihet të jesh brenda një reparti spitali dhe dhimbjen që ndiejnë familjet,” tha Villardita.
Ajo më pas u ul në heshtje për të dëgjuar Papa Franceskun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb