Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur ekuilibrin dhe ka rrezikuar të rrëzohej.Siç shihet në pamjet e “Daily Mail” në ndihmë i kanë ardhur menjëherë zyrtarë të tjerë, mes tyre edhe
kryeministrin polak Mateusz Moraëiecki. Merkel vendosi një kurorë me lule në një prej mureve që shërbente për ekzekutimin e hebrenjve. Kujtojmë se në disa dalje publike Merkel nuk është ndjerë mirë, pasi është parë teksa dridhej.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Kancelarja Merelek vizitoi kampin e vdekjes së dikurshme naziste në Aushvic, dje për herë të parë në 14 vitet e saj në këtë detyrë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: