Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka qerasur me një akullore Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, pasi të dy udhëheqësit morën pjesë në shfaqjen ajrore Maks.


Mbi 800 biznese nga vendet të ndryshme po marrin pjesë në ngjarjen MAKS-2019. Shteti i Rusisë shpreson se do të rrisë shitjet e avionëve që i prodhon vetë.Presidenti Vladimir Putin tregoi avionin e ri luftarak të Rusisë Su-57. Të martën, Turqia pranoi pjesën e dytë të dërgesës së pajisjeve të sistemit mbrojtjes raketor të Rusisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb