Vllaznia dhuron suprizën e madhe në javën e shtatë të Superligës. Skuadra shkodrane vijoi serinë pozitive, duke mundur në transfertë 2-1 Kukësin. Një tjetër goditje e rëndë për skuadrën e drejtuar nga Shpëtim Duro, që shënoi humbjen e dytë radhazi, duke zbritur ndjeshëm në tabelën e renditjes.

gol hygor 0-1 on Vidnews.

Hygor në minutën e 8-të i dha epërsinë Vllaznisë, teksa goli I brazilianit vendosi edhe pjesën e parë të sfidës.

shkurtaj 1-1 on Vidnews.

Me rikthimin në fushë pas pushimit, Shkurtaj barazoi shifrat për Kukësin, duke ndezur shpresat për përmbysje.

gol lika 1-2 on Vidnews.

Por në minutën e 79-të, Lika realizoi golin e dytë për Vllazninë, duke vulosur edhe triumfin e skuadrës shkodrane që me 12 pikë I bashkohet skuadrave kryesuese në tabelën e renditjes.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb