Një video në internet është bërë virale pasi një vogulush bën çmos ose më saktë mund të thuhet se iu merr mend rojeve të sigurimit vetëm e vetëm për të takuar idhullin e tij, Alvaro Morata-n.

Është e pashpjegueshme dëshira e madhe e çdo tifozi për të takuar atë futbollist që ai admiron dhe të mendosh se kur këtë dëshira e ka një person mjaft i vogël në moshë sa e madhe mund të jetë ajo. Vetëm kështu mund të shpjegohet edhe ‘zbori’ që ky vogëlush iu ka bërë rojeve të sigurimit duke e ndjekur pothuajse në të gjithë perimetrin e fushës por që nuk arrijnë t’a ndalin dot.

Pasi takon Morata-n ‘misioni’ i tij plotësohet dhe me urdhër të futbollistin, ndoshta edhe prej moshës së tij ai lihet i lirë të shkojë pranë të afërmëve.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb