Will Smith po përpiqet të kapërcejë stigmën e lënë nga nata e Oskarit, kur ai goditi Chris Rock me shuplakë.

Shkak ishte shakaja e Rock-ut për alopecinë e gruas së Smith, Jada Pinkett. Që nga ajo kohë, karriera e aktorit ka kaluar nëpër vështirësi të mëdha, pasi shumica e projekteve që ai po përgatiste “ngrinë”. Sidomos pas përjashtimit të tij 10-vjeçar nga ceremonia e ndarjes së çmimeve, pas një vendimi të Akademisë, Smith ‘shijoi’ hidhërimin duke u mënjanuar nga jeta publike.

Megjithatë, Apple dhe regjisori Antoine Fuqua zgjodhën të publikonin ” Emancipation ” me Smith, duke treguar mbështetjen e tyre për përshtatjen e yllit të Hollivudit në ekranin e madh.

  • foto galeri
  • foto galeri

Premiera e filmit u bë shkak për rikthimin e familjes Smith në tapetin e kuq. 54-vjeçari dhe gruaja e tij morën pjesë me tre fëmijët e tyre, Jaden, Willow dhe Trey Smith në këtë event.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Në një intervistë të fundit me Good Day DC në FOX 5, Smithit iu kërkua t’u përgjigjet atyre që thonë “Unë nuk jam gati” për ta parë atë përsëri.

Përgjigja që ai dha ishte:“Unë e kuptoj plotësisht se nëse dikush nuk është gati, unë do ta respektoja plotësisht këtë dhe do t’i lejoja lirinë që të mos jetë gati. Shqetësimi im më i madh është ekipi im – regjisori Antoine Fuqua ka bërë atë që mendoi se është puna më e mirë e gjithë karrierës së tij. Shpresoj që veprimet e mia të mos e ndëshkojnë ekipin tim.

Shpresoj që materiali – fuqia e filmit, kohëzgjatja e historisë – shpresoj që e mira që mund të bëhet do të hapë zemrat e njerëzve që të paktën të shohin, njohin dhe mbështesin artistët e jashtëzakonshëm brenda dhe përreth këtij filmi”, tha Smith.

Komploti i ‘Emancipimit’

I torturuar dhe i fshikulluar gati për vdekje, skllavi Peter arratiset nga një plantacion në Luiziana për t’u nisur në veri, ku bashkohet me ushtrinë e Unionit.

Filmi bazohet në historinë e vërtetë të Gordonit. Fotot e shpinës së tij të zhveshur dhe të plagosur rëndë nga torturat u publikuan në mbarë botën në 1863 si dëshmi e mizorisë së skllevërve në SHBA në atë kohë.

“Emancipation” pritet të dalë në kinema të zgjedhura më 2 dhjetor dhe do të jetë i disponueshëm në mbarë botën në Apple TV+ më 9 dhjetor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: