Rrugë të shkreta dhe një kamion që shpërndan dezinfektues. Kështu shfaqet Wuhan, qyteti kinez me 11 milion banorë, i cili është vendosur në karantinë. Pikërisht nga ky qytet vijnë 90% e rasteve të koronavirusit të regjistruar në Kinë.

Autoritet kanë bllokuar mjetet e transportit publik, avionët dhe trenat në nisje. Trafiku i makinave private në dalje ose hyrje në qytet qëndron në një distancë 800 km nga Shanghai.

Deri tani numri i viktimave ka shkuar në 25 dhe rreth 616 të infektuar.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb