Chicago Fire ka mundur 3-1 Inter Miamin, në ndeshjen e kampionatit të MLS. Një nga më të mirët për vendasit në fushë ishte Xherdan Shaqiri, i cili realizoi edhe golin e dytë për ekipin nga Chicago.

Lojtari shqiptar por me pasaportë zvicerane ka shfrytëzuar më së miri një assist të Mueller, për të dërguar topin në rrjetë. Shaqiri numëron 5 gola dhe 12 assiste me këtë ekip.Sakaq vlen të përmendet se në krahun tjetër, të vetmin gol për Inter Miamin e realizoi bomberi argjentinas Gonzalo Higuain.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: