Ylli i West Ham dhe Ukrainës, Andriy Yarmolenko u pushtua nga emocionet pasi shënoi golin e hapjes në fitoren 2-1 të skuadrës së tij ndaj Aston Villa në Premier League angleze të dielën.

Sulmuesi nuk ishte paraqitur për West Ham për më shumë se një muaj dhe i tha Sky Sports pas ndeshjes se ishte “e pamundur” të stërvitej me ekipin në ditët pasi Rusia filloi pushtimin e vendit të tij.

“Unë po mendoja vetëm për familjen dhe njerëzit e mi”, tha Yarmolenko për Sky Sports pas ndeshjes së së dielës. Thjesht u përpoqa të jap gjithçka në fushë”.

“Ishte kaq emocionuese për mua për shkak të situatës në vendin tim,” shtoi ai. “Është shumë e vështirë për mua tani në këtë moment të mendoj për futbollin sepse, çdo ditë, ushtria ruse po vret popullin ukrainas”.

32-vjeçari u prit me duartrokitje nga të dy grupet e tifozëve kur hyri si zëvendësues në pjesën e dytë. Një numër i flamujve të Ukrainës ishin të dukshëm në tribuna gjatë lojës, ndërsa relike të West Ham me ngjyra ukrainase shiteshin jashtë stadiumit para ndeshjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb