KAVAJË

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite në lagjen Gazdaraj të njësisë administrative Golem në Kavajë.

Gazetari Klement Baçi raporton për “Balkanweb” se si pasojë e zjarrit janë djegur ferra e shkurre. Dyshohet se shkak për zjarrin ka qenë linja e tensionit të lartë që gjendet aty afër.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë 1 automjet zjarrfikës, policia dhe banorë të lagjes. Zjarri u shua u shua plotësisht falë ndërhyrjes të shërbimit zjarrfikës të Kavajës.

Zjarri ka shkaktuar djegien gjithsej të afër 2 hektarë shkurreve.

 (d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: