Një vatër zjarri është regjistruar në hyrje të Shëngjinit. Mësohet se një sipërfaqe me kallamishte është përfshirë nga flakët duke u përhapur me shpejtësi.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se nga zjarri rrezikohen disa depozita karburantesh, të cilat ndodhen fare pranë vatrës, duke përbërë një kërcënim serioz.

Aktualisht forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: