Pas Delvinës, një tjetër zjarr i madh raportohet se ka rënë sot në Mallakastër.

Zjarri ka përfshirë zonën me ullishte dhe shkurre në fshatin Lapulec, ndërsa rrezikohet edhe një fabrikë e vajit të ullirit.

Gazetari Ervis Kuçi sjell në redaksinë e “BalkanWeb” pamje nga zjarri, i cili siç shihet, po përhapjet me shpejtësi, për shkak edhe të erës.

Ndërkohë, drejt vendit të ngjarjes janë nisur zjarrfikëse të Ballshit dhe Patosit, për të ndihmuar në shuarjen e flakëve.

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb