Një person ka humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi zjarri të ndodhur në një ndërtesë në New York.

Pesë prej personave që kanë mbetur të plagosur janë oficerë policie. Departamenti i Zjarrfikësve bëri me dije se ngjarja ndodhi në Bronx.

Sipas raportimeve zjarrin e shkaktoi një shpërthim gazi në ndërtesë që solli edhe shembje të godinës.

Gjithashtu për shkak të përhapjes së flakëve dhe tymit, efektivët e policisë kanë bërë thirrje që banorët të largohen nga zona.

Capture

New York

Ndërkohë, në fillim të këtij muaji 17 persona humbën jetën për shkak të shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë apartamentesh. Shkak i zjarrit ishte bërë një ngrohëse e dëmtuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: