Një zjarr ka rënë sot në fshatin Ruzhdije të Patosit në Fier. Zjarri ka qenë me pasoja për tokat e banorëve.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanëeb” se  zjarri po djeg shkurre dhe ullishte. Madje, si rrjedhojë e faktit se fryjnë erëra, rrezikohen edhe banesa që janë shumë pranë fshatit.

Ende nuk dihen arsyet e rënies së zjarrit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb