TIRANË

Një zjarr ka rënë në zonën pyjore të Linzës në malin e Dajtit teksa shkaqet nuk dihen ende. Në një kohë kur gjithë Shqipëria është e detyruar të qëndrojë në shtëpi zjarri i papritur ka rënë në pyll teksa nuk kërcënon deri tani jetë njerëzish.

BalkanWeb mëson nga Ministria e Mbrojtjes se zjarri është fikur dhe ishte një helikopter i Forcës Ajrore që ndërhyu për të fikur flakët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb