Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe toke në fshatin Jokodinë në Roskovec.

Sakaq në aksion për fikjen e zjarrit kanë marrë pjesë 30 zjarrfikës, dhe 5 mjete zjarrfikëse të cilët kanë mundur të neutralizojnë flakët e të vendosin nën kontroll zjarrin.

Deri tani nuk dihet se nga çfarë është shkaktuar zjarri, por paraprakisht mendohet që u është vënë flaka hamullave të korrura nga gruri, e flakët janë përhapur, favorizuar dhe nga temperaturat e larta.

Vatra e zjarrit është duke u mbajtur nën vëzhgim për të shmangur rindezjen e saj.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: