Zjarri në fshatin Troshan të Lezhës ka shkrumbuar mbi 50 hektarë me ullinj dhe pemtari të tjera.

Zjarri ka rënë rreth orës 14:00 dhe vijon të jetë aktivë. Për fikjen e zjarrit janë angazhuar forcat zjarrfikëse si edhe banorë të zonë duke shmangur rrezikun për banesat.

Ndërkohë dëmet e shkaktuar për fermerët në këtë zonë janë mjaft të mëdha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: