TIRANË

Një banor i zonës, i cili tentoi të çante kordonin e policisë ka shkaktuar tension te ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë.

Dy ish-deputetët e opozitës, Klevis Balliu dhe Endrit Braimallari janë konfrontuar fizikisht me forcat e policisë  në përpjekje për të ndihmuar qytetarin Agim Peposhi.

Ky i fundit pretendoi se nuk ka patur mundësi t’i largonte pajisjet e shtëpisë teksa u shoqërua në orët e para të kësaj të mërkure në komisariatin e policisë. Në pamjet e mëposhtme duket qartë momenti kur  efektivi i policisë kap për fyti ish-deputetin e Partisë Demokratike, Klevis Balliun, ndërsa për asnjë çast nuk kanë munguar shtyrjet nga të dyja palët

Përpjekja e të riut, por edhe e dy ish-deputetëve të opozitës rezultoi e kotë pasi kordonin i policisë mbeti i pacenuar. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se forcat e policisë ndryshe nga java e kaluar nuk kanë përdorur gaz lotsjellës kundrejt banorëve.

Gjurma e lotit të tretë për “Bulevardin e Ri” parashikon të prishë 38 shtëpi, ndërsa deri tani janë shembur dhjetë prej tyre.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb