Videoja e një vajze të vogël 5-vjeçare që kritikon kryeministren e re britanike Theresa May është bërë hit në internet. Vogëlushja është në hall pasi nuk është e kënaqur me gjendjen sociale dhe ekonomike në Britaninë e Madhe dhe për këtë fajëson kryeministren.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/eveningstandard/videos/1285368958173429/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Me një fytyrë të mërzitur dhe ton të lartë zëri e vogla ngre zërin dhe i jep disa porosi kryeministres May.

Shqetësimi më i madh i saj është numri në rritje i të pastrehëve që sillen rrugëve dhe për këtë thotë se zgjidhjen duhet ta japë sërish May.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb