ITALI

Video e dy shqiptareve në Itali teksa filmojnë me telefon, u bë shpejt virale në rrjetet sociale. Ndërsa filmuesit e videos ‘vunë në lojë’ dy shqiptarët madje duke i pyetur edhe nëse janë hajdutë, shumë të tjerë nuk kursyen italishten e folur prej tyre.

Por si qëndron e vërteta?

Një personazh i videos, konkretisht, Besmir Cuci nga Durrësi ka reaguar përmes një komenti në videon ku thotë se shqiptarët vdesin për dallavere, por shton se e vërteta është krejt ndryshe nga ajo që mbretëron në rrjetet sociale.

“Flm per te gjith shqiptaret se e shoh se sa te dashur jemi si komb sa kurr se kemi dashur njeri tjetrin un jam personi ne fjal dhe kjo vidjo u be nga nje pipino qe mendoi se jemi hajduta ndersa ne se dim ca ore vim ne shpi nga puna flm per te gjith ata patriot qe shajn se ne shiptaret vdesim per dallavere kte pun bej ktu ne itali te ndershme dhe te paster flm te gjithve”-shkruan ai në koment.

Ndërkohë Besmir Cuci ka postuar në faqen e tij në “Facebook” edhe punë që ai bën në shtetin fqinj duke hedhur poshtë kështu pretendimet e komentuesve, të cilat qarkullojnë në rrjetet sociale.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb