Qytetarët që janë ngritur në protestë kundër rritjes së çmimeve i janë përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili i sheh protestat si një mbështetje për Rusinë dhe Putinin i janë përgjigjur sot duke shpalosur në protestë një flamur gjigant të Ukrainës.

Ata kanë zgjedhur këtë mënyrë për të treguar se në anën e kujt janë, pavarësisht protestës së tyre për situatën ekonomike në vend, për të cilën thotë se është si rezultat i luftës në Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb