Ka mjaftuar vetëm pak minuta stuhi,  erë e fortë, e cila ka bërë të mundur stakimin e tensionit të lartë, duke favorizuar disa persona për të vjedhur linjat e tensionit të lartë në Gramsh.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të fshatit Kukur ku dy ditë më parë autorët të favorizuar edhe nga errësira kanë mundur të vjedhin një gjatësi të konsiderueshme teli të tensionit të lartë me material bakër, të cilin autorët mund ta shesin për skrap.

Sipas banorëve është njoftuar policia por ende nuk ka asnjë të ndaluar për këtë vjedhje, ndërsa dy fshatra kanë mbetur pa energji elektrike./BalkanWeb

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb