Manchester United barazoi 1-1 me Everton dhe golin e vetëm për Djajtë e Kuq e shënoi Zlatan Ibrahimovic, por Ibra nuk e la protagonizmin e tij me kaq në këtë ndeshje. E gjitha kjo pasi suedezi goditi mbrojtësin Seamus Coleman në fytyrë me këmbë duke i shkaktuar dëmtime. Një gjest antisportiv i Ibrahimovic nga i cili mund të dënohet nga Federata Angleze e Futbollit.

Ky incident ndodhi gjatë pjesës së dytë në Goodison Park dhe pritet të hetohet nga zyrtarët e FA.
https://www.youtube.com/watch?v=Ss06snFG-wk

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb