Duke se javët e fundit Greqia nuk ka gjetur qetësi prej lëkundjeve të tërmetit. Edhe mëngjesin e sotëm në Kretë janë ndjerë lëkundje tërmeti, ndërsa sipas mediave vendase, tërmeti ka qenë 3.7 i shkallës rihter.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale është regjistruar në 31.6 km, ndërsa epiqendra u raportua 42 kilometra në jug të Tsoutsouro.

Për fat të mirë nuk raportohet për dëme.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: