ITALI

Fundjava e ka gjetur Italinë me një vijueshmëri të rënies së numrit të viktimave nga COVID-19.

119 viktima janë shënuar në 24- orët e fundit nga COVID-19 teksa dje kishte 130. Po ashtu rënie ka pësuar edhe numri i të infektuarve teksa janë shënuar 2 mijë e 120 raste të reja.

Bilanci total tashmë shkon në 32 mijë e 735 viktima si dhe rreth 230 mijë të infektuar nga koronavirusi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb