SPANJA

Spanja ka regjistruar sërish një shifër rekord, vetëm 50 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë vetëm 132 raste të reja janë shënuar me COVID-19 së fundmi dhe duket se koronavirusi në Spanjë po shkon drejt fundit.

Teksa po përgatitet për hapjen e sezonit veror turistik, Spanja si një nga vendet më të goditura të Europës dhe botës numëron prej pandemisë 235 mijë e 772 raste, më shumë se çdo vend tjetër i Europës dhe 28 mijë e 752.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb