Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Së bashku me Wuhan, kryeqendra e provincës së Hubei, ku e ka pasur origjinën epidemia, ka edhe tre qytete të tjera pranë kësaj zone, si Huanggang, Ezhou dhe Chibi, që i janë nënshtuar këtyre masave.

Ja një liste e plotë e zonave ku masat e marra nga Ministria e Shëndetësisë dhe qeveria kineze janë pothuajse drastike. Wuhan, Huanggang, Xiangyang, Yichang, Jingmen, Xianning, Huangshi, Suizhou, Xiantao, Ezhou, Qianjiang, Enshi, Xiaogan, Zhijiang, Dangyang, Chibi.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb