TIRANE

“Vendimi i Parlamentit Holandez për vendosjen e vizave për qytetarët shqiptarë është një rrufe në një depo karburanti ku kriminaliteti është i koncentruar”.

Kështu shprehet ish-deputeti i PD Tritan Shehu i cili thekson se largimi i qeverisë Rama është zgjidhje për situatën e krijuar. Sipas tij qeveria holandeze ndodhet në pozitë të vështirë pasi Parlamenti i saj ka folur me 2/3 e votave dhe se kjo shumicë e cilësuar e bën të vështirë frenimin e procesit që ka filluar.

Përkundrejt zërave që anatemojnë PD se synon pengimin e hapjes së negociatave Shehu shprehet se ky hap do ta bënte monitorimin e Shqipërisë nga BE më të fortë.

Shehu e konsideron fantashkencë kërkimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE ndërkohë që flitet për rivendosje vizash për qytetarët shqiptarë. Komentet Shehu i bëri nga studio e emisionit “Politika Online” në Gazeta Shqiptare dhe BalkanWeb.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb