Pas vizitës në Gjykatën Kushtetuese, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar në Twitter.

Ambasadorja Kim shprehet se tashmë që nga dhjetori i 2022, Kushtetuesja është e kompletuar me 9 gjyqtarë, ndërsa i ka uruar suksese në rrugën drejt drejtësisë.

“Që nga dhjetori 2022, KT Kushtetuese është kompletuar me 9 gjyqtarë. Arritje e madhe për reformën në drejtësi, e cila mbështetet fuqishëm nga . Një nder të takoj të gjithë gjyqtarët sot për të uruar sukses në zgjedhjen e një shefi të ri dhe në dhënien e drejtësisë me pavarësi dhe integritet, në përputhje me ligjin.”, shkruan ambasadorja Kim.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: