Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar në Perugia të Italisë, pasi akuzohet për vjedhje të një makine.

Polica italianë kanë rënë në gjurmët e shqiptarit nëpërmjet sistemit të GPS.

Pas denoncimit të vjedhjes, policia italianë ka rënë në gjurmët e shqiptarit nëpërmjet sistemit të GPS.

Në momentin që policët sinjalizuan 27-vjeçarin,ata panë që shqiptari po kërcënonte me kaçavidë dy vëllezër, fëmijët e pronarit të makinës.

Shqiptari tentoi të arratisej, por u ndalua dhe u vu në pranga nga autoritete italiane.

Burri më pas është vënë në dispozicion të zyrës së emigracionit për fillimin e procedurave që synojnë verifikimin e pozicionit të tij në shtet.

Pas arrestimit 27-vjeçari u dërgua në zyrën e emigracionit, për të verifikuar nëse është emigrant i ligjshëm a jo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb