Dinamo ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Klubi kryeqytetas ka nënshkruar me Dritan Mehmetin. Ashtu siç kishte njoftuar Balkanweb, tekniku do të ulet në stolin e dinamovitëve.

“Dritan Mehmeti është trajneri ynë i ri.
FC Dinamo ka kënaqësinë të njoftojë emërimin e 43-vjeçarit në krye të 18 herë kampionëve të Shqipërisë.
Mehmeti ka qenë edhe më herët pjesë e Dinamos si lojtar dhe trajner, duke drejtuar në fillimet e tij edhe skuadrat tona të moshave.
Me emërimin e trajnerit Mehmeti, presidenti Adrian Bardhi plotëson edhe një dëshirë të tifozerisë dinamovite për të pasur në drejtim të skuadrës dikë që e njeh mirë ambientin dhe vlerat e klubit.

Në këtë rrugëtim me qëllim rikthimin mes më të mirëve, pjesë e stafit do jetë një tjetër ish-lojtar dhe kapiten i yni, Luan Pinari” – Shkruan klubi i Kategorisë së Parë.

Klubi i Kategorisë së parë ndërpreu bashkëpunimin pak orë më parë me Nevil Deden.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb