Skuadra e Milanit ka afruar një lojtar të ri në ditët e fundit të merkatos. Kuqezinjtë kanë firmosur Marko Lazetiç.

Sulmuesi transferohet nga Cverna Zvezda dhe ka firmosur një kontratë të vlefshme deri në 30 qershor të vitit 2026. 18 vjeçari do të mbajë veshur fanellën me numër 22, të njëjtën që ka mbajtur dhe legjenda Rikardo Kaka.

Këtë sezon serbi ka luajtur 16 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb