Tina Turner ka grumbulluar një pasuri të madhe gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet në rreth 250 milionë dollarë.

Hello shkruan se këngëtarja e ka zgjidhur çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes dhe se shumicën, në mos të gjitha, ia ka lënë bashkëshortit të saj Erwin Bach.

Turner 1
Turner 1

Këngëtarja ishte e martuar me regjisorin dhe producentin gjerman prej 10 vitesh. Ata u martuan në vitin 2013 pas më shumë se 26 vitesh lidhje.

Megjithatë, vetëm tre javë pas dasmës, Tina pësoi një sulm në tru dhe Ervini i shpëtoi jetën duke dhuruar veshkën e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: