Dy operacionet e Flavias për ta bërë gati për vendosjen e implantit të nervit koklear dolën me sukses të plotë. Prindërit tregojnë emocionet dhe përjetimet e tyre.

“Mjeku na tha se implanti do vendoset pas një muaji, nuk na besohet ende”, -thotë e ëma. Operacioni i parë kishte të bënte me heqjen e mishit të huaj, i cili shkoi me sukses, edhe operacioni i dytë i Flavias shkoi shumë mirë. Pas operacionit të dytë, mjeku specialist tha se Flavia ka shans të mirë të dëgjojë dhe të mësojë më pas të flasë.

Mjeku u tha prindërve se duhet të prisnin 4 deri në 6 javë deri sa procesi i post operimit të ndodhte dhe Flavia të shërohej. Gjithashtu prindërit duhet të tregojnë devotshmëri dhe vullnet për t’u kujdesur për vajzën sipas porosive të veçanta të mjekut.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb