Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka postuar një video në profilin e saj në Facebook për të treguar sic thotë, se kryeministri i vendit, Edi Rama gënjen kur thotë se pensionistët marrin të gjithë ndihma nga shteti.

Në video flasin vetë pensionistet që thonë se nuk kanë marrë kurrë ndihma.

STATUSI I PLOTE
Pensionistët janë shtresa më e ndjeshme dhe e pambrojtur në këto ditë të vështira të epidemisë së corona virusit.

Edi Rama gënjen kur thotë që ata marrin të gjithë ndihmë nga shteti. Të moshuarit janë sot të braktisurit e mëdhenj që kanë nevojë për ndihmë urgjente dhe jo për propagandë dy lekëshe.

Ja e verteta?

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: