Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret.
Është miratuar kandidatura e Luçiano Boçit në Elbasan dhe shtatë kandidaturat për Tiranën.
“Janë mbi 200 kandidatura. Kryesia i shqyrtoi kandidaturat e propozuara dhe të vetëpropozuar”, tha Vokshi.

Lista me emrat e kandidatëve zyrtarë për Primaret në 26 bashkitë e vendit:

Elbasan – Luciano Boçi

Tiranë- Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkelejda Fejzo,Fatmir Merkorçi, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti, Julian Deda

Shkodër- Bardh Spahija

Durrës- Armand Dervshi, Fatjon Kost,a Igli Cara

Librazhd- Agron Mekshi, Arjanit Leka, Mereme Zeneli, Shaqir Kuka, Shefki Çota, Ndriçim Lila

Përrenjas- Mehdi Leka, Suzana Topi

Gramsh- Hasim Çekrezi, Kodhel Çala

Peqin- Albert Kurti, Mustafa Pashja

Belsh- Bedri Qypi, Dritan Cani

Berat- Kejdi Spahiu, Sazan Guri, Zija Ismail

Lushnje- Eduart Sharka, Erion Kerçuku, Eurion Iliazi

Patos- Ardian Rama, Gazment Halimi, Sofie Alushaj

Mallakastër- Neim Begaj, Resmi Shanaj

Roskovec- Dhurata Malka, Nazar Plaka, Erdit Hazizaj

Divjakë- Aurel Malko, Gjergj Janko

Korçë- Entela Dvorani, Gjergji Gjata, Ledina Alolli

Maliq- Alfred Beberi, Alfred Gega

Kukës- Atmir Sinamati

Tropojë– Besnik Dushaj, Feride Rahmanaj, Mimoza Hardajmataj, Xheme Nezaj, Jordan Memia

Has- Bledar Lushi, Miftar Dauti, Nazlie Laçi

Vlorë– Alta Haluci, Hysmni Sharra, Luman Kapaj Nada Daullja

Selenicë– Bejto Alliaj, Dhurata Meçorapaj, Leonard Rakipaj, Jani Dapaj Klajdi Runaj, Sezai Balilaj

Delvinë- Bati Çuçuri, Hasan Alizoti IIir Mehmeti

Sarandë- Ardit Cikuli, Armand Magllara, Robert Haxhi, Spiro Vaso,Ilir Nikollo

Konispol- Aleksandër Loloshi, Fatmir Shero

Shijak– Agim Rameta, Fabardh Gjata, Arstrit Hoxha, Ilner Vora

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb