KOSOVA

Vetëvendosja nuk merr pjesë në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për qeverinë e re. Partia qeverisëse nuk ka sot asnjë deputet në Kuvend.

Por ajo që bie në sy është se Vjosa Osmani, kryeparlamentarja e cila është pjesë e LDK nuk ka drejtuar seancën në ditën kur partia e saj merr qeverinë në koalicion me AAK dhe Nisma.

Osmani i është bashkuar bojkotit të Vetëvendosjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: