Joan Laporta është në rrugën drejt zgjedhjes si Presidenti i ri i Barcelonës. Sot në klubin blaugran u votua për Presidentin, dhe pikërisht sipas sondazheve Laporte rezulton fitues me mbi 58% të votave.

Në vend të dytë rezulton Victor Font me 31.3% dhe në vendin e tretë Toni Freixa me 9.3%. Deri më tani ekipi kishte Presidentin Bartomeun i cili disa ditë më parë edhe u arrestua.

Laporta ka eksperiencë pasi ka qenë edhe më parë President i Barcelonës, në periudhën e artë kur ekipi drejtohej nga Guardiola dhe si qëllim kryesor të tij ka mbajtjen e Messit në ekip.

Ky i fundit nga janari rezulton lojtar i lirë për transferim dhe mund të nënshkruajë me secilin klub të dojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb