Ka pasur debate në sallën e Kuvendit, mes nënkryetarit të PD, Enkelejd Alibeajt dhe zv. kryeministrit Arben Ahmetaj.

Teksa ky i fundit kërkoi që opozita të votojë zgjatjen e Reformës në Drejtësi, reagoi demokrati, i cili tha se zv. kryeministri duhet të shkojë në SPAK për 125 mln eurot që shpërndau 1 javë para zgjedhjeve.

Nga krahu tjetër, Ahmetaj tha se do të ikë në SPAK, por pas tij.

Alibeaj: Kur do të shkosh në SPAK për 125 mln euro që shpërndave para 1 jave zgjedhjeve.

Ahmetaj: Po, iki, por pas teje.

Alibeaj: Kur të flasësh për drejtësi, ti dhe të gjithë të tjerët këtu, atëherë të kërkosh që të votosh për reformën në drejtësi. Qytetarët kanë nevojë për drejtësi, ku të shohin ty dhe atë tjetrin prapa qelisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: