Avokati që përfaqëson familjen Aliu, Asmir Alispahiç shkruan në profilin e tij në “Facebook” se vrasësi i Almirit të vogël, Boban Iliç po përgatitet që të arratiset.

Sipas tij, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Prokuroria duhet që të veprojnë me vendimin e plotfuqishëm gjyqësor.

Boban Iliç duhet të vuajë dënimin e burgimit prej 4 viteve për vrasjen e Almir Aliut, ndërsa më herët Prokuroria bëri të ditur se është pranuar ankesa e tyre dhe se Iliç duhet të vuajë dënimin me burgim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb