Vetëm një javë pasi Prokuroria e Tiranës kërkoi të shpallë moskompetencë për çështjen e Izet Haxhisë, dosja e bujshme e vrasjeds së Azem Hajdarit merr kthesë, duke përfunduar në një tjetër institucion të rëndësishëm.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se Gjykata e Tiranës ka vendosur të kalojë këtë dosje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Prokuroria e Tiranës kërkoi që vrasja e ish-deputetit Azem Hajdari të përfaqësohet në gjyq nga Krimet e Rënda, pasi sipas saj, vrasja e ish-deputetit nuk është kompetencë e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb