SHBA

Basketbollisti Michael Jordan është prekur nga vrasje prej policit e afroamerikanit George Floyd në Minnesota.

Jordan i përket vetë atij komuniteti dhe është shprehur se ngjarja e ka lënduar dhe e ka inatosur. Basketbollisti i famshëm thotë se përkrah këdo që është kundër racizmit dhe dhunës në SHBA.

Protestat vijojnë prej 6 ditësh në SHBA pas vrasjes së George Floyd, kundër racizmit por të dhunshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb